Čisté duše

• Velká Británie Beautiful Minds
všechny plakáty
Velká Británie, 2006

Světové kapacity v oboru výzkumu mozku už prolomily nejednu bariéru poznání, přesto ale před nimi stále stojí pěkný lán neprobádaného a nepochopeného. A největší záhadou jsou pro ně tzv. „zázrační počtáři“. Nejznámějším z těchto pozoruhodných jedinců je pravděpodobně Kim Peak, jehož osudem se nepřímo inspirovali tvůrci slavného snímku Rain Man, kde ho ztvárnil Dustin Hoffman. Kim má pozoruhodný matematický talent, jeho geniální paměť pracuje rychlostí nejvýkonnějšího počítače. Neuvěřitelné nadání je však, stejně jako u většiny zázračných počtářů, vyváženo neméně šokující nepřipraveností pro běžný normální život. Nedokáže se obléci, v životě si neuvaří ani vejce natvrdo. Specialisté se ale nevzdávají a pokračují ve výzkumu. Jejich heslo zní:“Dokud neporozumíme zázračným počtářům, neporozumí ani sobě!“ (oficiální text distributora)

Xeelee

Ke shlédnutí na YouTube s dabingem. Tématicky i informačně jde o zajímavou dokumentární sérii, ale měl sem pocit, že se tvůrci dost opakovali. Ti samí avanti se v různých dílech řeší opakovaně, skoro pořád na pozadí tiká budík, hraje tam až do zblbnutí jedna skladba, v dalších dílech se opakuje to co už jsem se dozvěděl. ()