Radko

Názov úvodnej časti krimisérie o malom Quinquinovi je "Ľudské zviera". S dávkou drsného humoru popisuje situáciu, ku ktorej dôjde na francúzskom vidieku. V opustenom vojenskom betónom bunkri sa nájde krava, ktorá má v sebe časti ženského tela (ľudské zviera). Celú situáciu okolo udalosti sleduje skupinka miestnych detí na čele s nespratníkom Quinquinom. Medzi jeho záľuby patrí preháňanie sa na bicykli okolím, nezbedníctva nasierajúce dospelých (napríklad odpaľovanie petárd) a najmä nerozlučná kamarátka zo susedstva. Udalosť vyšetruje prešedivený komisár s neustálym tikom v tvári a jeho rovnako potrhlo pôsobiaci policajt-šofér. Komisára iritujú deti. Nenávidí ich a všemožne sa ich snaží zastrašiť, zdá sa, že na úkor vyšetrovania ho detské pestvá interesujú oveľa dôkladnejšie.Vrcholnou scénou prvej časti je omša pri pohrebe prvej obete, s viacerými komickými vsuvkami, do značnej miery vyplývajúcimi zo skutočnosti, že malý Quinquin je miništrantom a doplnená tým, že aj farár, kostolník a vlastne takmer všetci zúčastnení na obrade pôsobia jemne povedané neštandardne. Skvelé prepojenie vážnej a komickej stránky podčiarkuje autentické zobrazenie správania sa ľudí na vidieku. ()

honajz2

Nějak nevím. Kamera je naprosto precizní a každý záběr díky ní vypadá nádherně, herecké výkony jsou na hodně vysoké úrovni a Dumontovo režijní vedení herců je též naprosto skvělé a je to vidět snad z každého záběru, ale jinak mi to zatím připadá jako samoúčelná provokace, která s ničím jiným než výsměchem celé lidské existenci vůbec nepřijde. Navíc zápletka mě zatím nechytla (a stejně o ni jde až na posledním místě) a postavy, které se všechny do jednoho chovají jako retardi a úplní dementní, mě moc nebaví. Já jsem někdy strašná zrůda, co se humoru týče, takže jsem si myslel, že mi tenhle styl nebude cizí, ale ukázalo se, že celkem jo. Nebo aspoň teda jeho pojetí podle Dumonta. Uvidím, co další díly, ale zatím mě to moc nebere. Lepší 2* ()