Je rok 3050. Do "Inner Sphere" [Vnútorná Guľa – guľová množina zaľudnených hviezdnych sústav, existujúca okolo tej našej, pozn. aut.] vpadli hordy bojovníkov spoza jej hraníc, nazývané Klany. Mnohé planéty ich útokom podľahli. Jednou z nich je aj planéta Somerset, domovská planéta Adama Steinera, ktorý zostaví tím bojových robotov (Mech) s ich pilotmi (MechWarrior) a vydá sa na cestu k jej opätovnému oslobodeniu. Jeho súperom je klan Jade Falcon. Adamova púť však nebude jednoduchá, pretože najskôr musí získať dôveru a podporu susednej frakcie Draconis Combine, ktorá je s jeho frakciou Steiner vo vojne. (xzajox)

xzajox

Bohužiaľ zatiaľ neexistuje adekvátne filmové / animačné spracovanie sveta BattleTech / MechWarrior. Ako veľký fanúšik knižnej aj hernej série čakám, kedy to príde. Seriál je sám osebe veľmi slabý. Animovaný je striedavo kreslenou formou a veľmi zastaralo počítačom (súboje Mechov). Dej je niekedy veľmi urýchlený a inokedy zasa nudný. Najviac ma však sklamalo, že ako jediné (iné nepoznám) TV spracovanie fiktívneho univerza BattleTech, mohol tento seriál sprostredkovať jeho klady širšiemu publiku. V tomto však zlyhal na plnej čiare. ()