July '71 in San Francisco, Living at Beach Street, Working at Canyon Cinema, Swimming in the Valley of the Moon

všechny plakáty
Krátkometrážní
USA, 1971, 35 min

Režie:

Peter B. Hutton

honajz2

V tomhle filmu, jehož název zde fakt nebudu přepisovat, Hutton natočil jeden obyčejný den ze svého života plný záběrů na naprosto obyčejné věci. V tom je ale kouzlo tohohle filmu, třeba scénu s děláním vánočky jsem si dost užil. Hlavně se ale jedná, jak zde boogieman už napsal, o dost osobní film pana režiséra, který zde prostě zaznamenal jeden obyčejný den ze svého života. Upřímně já osobně jsem něco podobného vytvořil taky, možná to ještě někde mám uložené, ale já z toho hlavně cítil pozitivní náladu při vzpomínání na ten obyčejný den. A Hutton to měl s tímhle filmem určitě stejné a nějak se mu to povedlo přenést i na mě. Být tam nějaký zvuk, nejspíš bych dal i 5*, tenhle styl němého filmu mi tam moc nesedí. Jinak to ale je celkem fajn. 4* ()

boogieman

Pokiaľ by to nebolo očividné už z názvu, ide o výsostne osobný film - spomienky na časy. Zábery na bežné a menej bežné denné činnosti v živote mladého človeka. Keďže Hutton pracoval v danej dobe v Canyon cinema, je dosť pravdepodobné , že niektorí z ľudí ktorí sa vo filme objavia sú významní avantgardní tvorcovia. Pokiaľ nemáte chuť nahliadnuť do bežnosti života druhých ľudí, nemôžem tento film odporučiť :) ()