A Feast of Souls

všechny plakáty
Horor / Krátkometrážní
USA, 2004

Kusko.t2

Tradičná dejová línia vyprávajúca príbeh spočiatku zahalený jemným oparom tajomna, predkladá osud Kyla (hrá samotný režisér) a jeho dvoch dlhoročných kamarátov z detstva, Mika a Davida, ktorí sa spoločne vracajú na miesto plné spomienok. Hádka a následný amok jedného z nich zapríčinia, že Kyle sa uprostred hustého lesa ocitá z nenazdajky vo svete... ### Trocha rozvláčna 34 minútová stopáž kraťasu sa snaží navodiť atmosféru beznádeje, tiesne a strachu použitím jednoduchých špeciálnych efektov kamery a zvuku v kombinácii s nejasným priebehom filmu - viď postava LIzzie (hrá Ra Sylver), ktorá sprevádza Kyla na jeho ceste. Podpriemerná kvalita spracovania nijako nevyčnievajúca nad šedý priemer osloví len z ťažka. Vypichnutia hodné je okrem zábleskov tvorivej kvality aj to, že porota festivalu “ShockerFest“ (Kalifornia) ocenila tu predvedený herecký prejav Rai Sylver cenou “Horror Genre Award“. Mne osobne ale svojou rolou liezla celkom na nervy. ()

SOLOM.

Jak vypadá Danteho (PEKLO)? Podle Joshe Smitha možná nějak takto. Režisér – scénárista a herec v jedné osobě se společně s několika přáteli rozhodl natočit tento nepříliš „drahý“ snímek někde v lesíku za městem, kde se pokusil názorně ukázat, jak se dá ztvárnit paranoia a přechod duše do světa zatracených. Po atmosférické stránce a kamerovém chaosu se mu to do jisté míry i povedlo, ale do kvalitního snímku to má hodně daleko. 50% ()