Poslední zvonění?

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2006, 28 min

Situační dokument Markéty Ekrt Válkové mapuje proměny, kterými právě nyní prochází české školství. Film sleduje vznik školních vzdělávacích programů pro jednotlivé školy a průběh právě probíhající "Rámcové reformy". Autentické situace ze školního prostředí jsou nápaditě spojovány s archivními záběry, takže máme možnost sledovat cestu českých pedagogů od didaktické strnulosti ke kreativnějším metodám. V dokumentu zaznívá škála názorů na učení a školství - z úst ředitelů škol, učitelů, dětí, politiků ale i psychologa. (oficiální text distributora)

Diskuze

Marze

Marze (hodnocení, recenze)

Vousatý dokument a se všemi změnami souhlasím. Nyní už konečně rodičům a učitelům dochází, že v rychle se technologicky měnícím světě nelez dítě připravit ani na něco , co bude za tři roky. Toto v dokumentu zazní. Někteří rodiče jen odhadují , co bude za deset let. Proto je třeba než memorování rozvíjet schopnosti dítěte se učit. Zapomíná se na morální kvality. Nedávno jsem byl na učitelské konferenci, kde si učitelé stěžovali , že chybí předměty jako seznámení co jsou virtuální měny, finanční gramotnost, internetová šikana apod. Také je důležitá výuka prožitkem. Jít do přírody a naučit se k ní mít vztah. Minimálně budou jednou potřeba ošetřovatelé robotů.

Uživatel Marze smazal svůj příspěvek.