Pred kamerou, za kamerou

všechny plakáty

1.-Voda v službách propagandy - o využití vody na propagandistické účely, ktoré mali prezentovať úspechy socializmu.
2.-Vysoko nad mestom - venovaný stavaniu pomníkov a pamätníkov obetiam 2.sv.vojny po roku 1945.
3.-To boli zimy.... - Filmové zamyslenie sa nad tým, čo to bol filmový žurnál a čo diváci v kinách...
4.-Nad starými obrázkami - Dokumentárny film o práci režisérov a kameramanov-Vojtech Andreánsky.
5.-Rukojemníci - Strihový dokument, ktorý rozpráva o tlaku politickej propagandy totalitného režimu na mladých ľudí.
6.-Dedina mládeže - Dokument o budovaní Dediny mládeže.
7.-Družstevníci - Dokumentárny seriál, ktorý sa zaoberá násilnou socializáciou slovenskej dediny.
8.-Čo bola Biela légia... - Strihový dokument, ktorý sa pokúša divákovi priblížiť rozhlasovú vysielačku Biele légie, ktorá kritizovala totalitné režimy východného bloku.
9.-Zneužitá armáda - Ďalšia časť strihového dokumentárneho seriálu, ktorá sa zaoberá poslaním táborov PTP, ktoré nahradili zlopovestné tábory nútených prác.
10.-Vzbúrená dedina - Dokumentárny strihový film o tom, ako si ľudia v obci na Záhorí bránili svoju vieru.
11.-Triedny boj v posluchárňach - Filmové rozprávanie o perzekúciách na stredných a vysokých školách po februári 1948.
12.-Príbeh architekta 13.-Zo všetkých umení najdôležitejší - Záverečná časť dokumentárneho seriálu, ktorá sa zaoberá cestami vývoja slovenského dokumentárneho filmu. (oficiální text distributora)

Volodimir2

Čas nepozná historické dátumy a úcta k mŕtvym patrí medzi základné piliere ľudskej civilizácie a kultúry. Pamätník má byť prejavom úcty k hrdinovi a má osláviť víťaza, žiaľ ale vždy je to názor súčasníka. Každý pamätník chce osloviť budúce generácie chce osloviť čas. To je jedno, či je to pamätník na Slavíne alebo v Kališti, všade a všetkým treba vzdať úctu, veď zomreli pre to, aby sme mi mohli žiť. Tak mládež spamätajte sa. Dokument, ktorému sa venujem Vysoko nad mestom vo veľkej väčšine sa venuje iba Slavínu, škoda. ()