Päť krátkometrážnych filmov (Zdroj príjmov, Ryža a fazuľa, Koncert pre husle, Nechaj tak, Rozsvieť) natočených vo favelách Rio de Janeira. V každej časti hrajú mladí herci pochádzajúci z týchto štvrtí, pod vedením režisérov taktiež pôvodom z faviel. Realistický portrét každodenného života faviel je vykreslený ich samotnými obyvateľmi. (el.zapikano)

el.zapikano

Budúci právnik si musí privyrábať dílovaním koksu, aby mal na autobus do školy. Dvanásťročný chalan chce prekvapiť otca a na narodky mu zohnať kurča, kedže si môžu dovoliť len ryžu s fazuľou. Počas vojny gangov zabije policajt svojich dvoch najlepších priateľov z detstva. Výprava za strateným šarkanom do susednej znepriatelenej štvrte. Na štedrý deň vypadne elektrina a niekto to musí opraviť. Päť pútavých príbehov, ktoré vám ukážu, že život vo favelách je naozaj ťažký, ale ma neopakovateľné čaro. Sonda do chudobných štvrtí brazílskeho Ria, režírovaná skupinou režisérov pochádzajúcich z tohto prostredia. Autentickosť filmu je znásobená hercami-nehercami žijúcimi v chudobných štvrtiach brazílskeho veľkomesta. Vrelo odporúčam. (Brazil Visual: festival brazílskeho filmu, KC Dunaj) ()