Badatel JC (Dean Cain) a expedice vědců mají za cíl najít vrak zmizelé lodi. Loď zmizela před 200 lety za záhadných okolností v Severním ledovém oceánu. JC chce najít vrak dříve, než se to podaří jeho soupeři Hassleinovi (Steven Waddington). Nakonec JC vrak objeví. Hned se vydají vrak lodi zkoumat, během průzkumů se však začínají ztrácet členové expedice. Ti co přežili tvrdí, že za vším stojí ledové monstrum.... (Nivenx)

George Stobbart

Chudák Victor Garcia... Očividne nádejný tvorca, ktorý ponúkol 2 dosť slušné horory (Return to House on Haunted Hill a Mirrors 2) sa v poslednej dobe dostáva iba k poslabším kúskom, kde by sa dal zaradiť aj tento jeho Arctic Predator, resp. Frost Giant. Prieskumníci objavia v Arktíde vrak z 19.storočia, kde na nich číha staré monštrum, ktoré ich začne masakrovať. Jeho snehový, resp. ľadový výzor je skôr smiešny (aj keď inšpirácia tradičným Predatorom je vidieť), ale aspoň sa v peknej zasneženej krajine dobre maskuje. Ináč je to väčšinou ale nuda, kde sa trápne, predvídateľné scény striedajú s tými, ktoré celkom ujdú, alebo sú aspoň pekne nasnímané. Na rozdiel od režisérovho najnovšieho, výrazne nezvládnutého Hellraisera sa však aspoň nesnaží tváriť na nič viac a ostáva tým, čím je – lacným béčkom. ()

Campbell

Garciu považuju za průměrnýho režiséra který občas udělá překvapení jako pokračování Haunted hillu a nebo zklame v podobě Hellraisera. Arctic predator neboly Frost giant mě nějak moc nezklamal ale ani nenadchnul. Od Syfy jsem moc nečekal a skoro nic jsem nedostal, jediné co musím pochválit jsou kvalitní efekty, jistě každej bude prskat ale na béčkové poměry jsou slušné a dobré je i to že se furt něco děje. Toho horšího je ale o dost více. Herci v čele s Cainem jsou hrozní, stejně jako pokusy o zlikvidování monstra, celý to působí zbytečně směšně a špatně, ale i tak jsem se poměrně bavil. ()

Lavinia

Tak pitomé, až vtipné. Stupidita dialogů vpravdě zábavná, pořád jsem čekala, kdy si vysvětlí, že tento kus kovu na dveřích je klika a když se stiskne, dají se dveře otevřít. Hvězdička za tuto zábavnost, prvních 5 minut, které ušly a vymydlenost herců. Je totiž pozoruhodné, jak čistí a umytí v takovýchto odpadech herci bývají, kdežto ve filmech dobrých jsou hezky špinaví. Určitě se z toho dá vyvodit vzorec úměrnosti hygieny a kvality, :))). ()

Nivenx

Víctorovi Garcíovi asi nikdo nechce dát moc peněz a pak to podle toho vypadá. Velice předvídatelný, nudící film bez působivější atmosféry a bez dobré pointy. 15% ()

drankeryth

Dean Cain alias serialovy Superman nam starne, coho svedkom je aj tento film, kde uz neni zrovna najmladsi. Ze by nejako extra exceloval v tomto filme, to by som klamal. Posadnuty typek po objaveni stratenej lode by aj isiel cez mrtvoly, len aby dosiahol svoj ciel. Svoju ulohu obstojne zahral, ale je stale na tom lepsie, ako jeho kolegovia na tej stanici uprostred nehostinnej krajiny plneho snehu. Tu sa tvorcovia filmu inspirovali filmom Alien versus Predator, kde zmienovani Predator dostal zelenu v tomto filme. Dej filmu bol v niektorych scenach podobny filmu AVP a to najviac v tom vrtani do snehu a samotne objavenie svojho ciela sa to velmi podobalo. Pri prvom zabere, ked ukazali nasho neprivetiveho ladoveho tvora som sa trocha pousmial, ako vyzeral. Ze by z neho isiel strach, to by som klamal. Akcne sekvencie boli este na tom horsie a vsetko naokolo to nevyzeralo zrovna k svetu, ako to nedokonalo premysleli do finalnej podoby. Ako jednohubka sa to dalo v pohode stravit, ale ze by som filmu dal este jednu sancu pozriet , to urcite nie. To by uz bola strata casu, pretoze by som to mal v pamati, ze to zrovna za moc nestalo. ()

• Prvá expedícia sa odohrala v roku 1825, ale väčšina zbraní z filmu pochádza z konca 19. storočia a z 20. storočia. (beso74)
  • Na začiatku filmu sa kamera pozerá na hraciu dosku a kamene na nej. Tie sú však pri pohľade z rôznych uhlov v rôznych pozíciách. (beso74)