ricci.s

Mal som pocit, že ten film trvá večnosť. Mám slabosť na horory, ktoré sa odohrávajú v peknom, pútavom prostredí, a v tomto prípade to celkom platí, navyše pokiaľ je to ešte celkom solídne nakrútené, tak pevný základ by tu bol. No napokon ostalo len pri tom základe. Veľmi mi to teda horor nepripomínalo. Skupinka ľudí uviazne uprostred púšte, začnú mať halucinácie, začnú sa hádať, a až pár minút pred koncom si pán režisér uvedomí, že sa má jednať o horor, a tak by už bola načase nejaká vraždička a snaží sa to nejako rýchlo zachrániť. Chovanie postáv tu neriešim, boli bez vody, a tak boli schopní čohokoľvek, no lenže dívať sa vyše hodiny na to, ako sa presúvajú z jedného miesta na druhé a neprestajne na seba hulákajú, to ma teda nebavilo. Keby boli aspoň tie ich vízie poriadne hororové, ale za veľa nestáli ani tie. Ku koncu som konečne spozornel, ale celkovo mi to za tie necelé 2 hodiny nestálo (navyše mi bolo úplne jedno, čo sa s tými otravnými postavami stane). Keby sa ale začali masakrovať už po polhodinke a zvyšok by bola poriadne akčná naháňačka na tému kto z koho, asi by som názor zmenil. Takže keď už boj o prežitie na púšti, odporúčam radšej videofilm Thirst, s danou tématikou si poradil omnoho presvedčivejšie aj napriek obmedzenému počtu postáv a aspoň nenudil. ()

George Stobbart

5 ľudí sa snaží získať prácu v nadnárodnej spoločnosti v Maroku a po pohovore sú pozvaní na záhadný test, ktorý má určiť úspešného uchádzača. Predtým musia odovzdať telefóny a nechať sa previezť minibusom bez okien na tajné miesto jeho konania. Stane sa však nehoda, ostanú stroskotaní na púšti a vo vzduchu visí otázka, či je práve toto ten test, alebo iba nešťastná náhoda. Po chvíli, ako si uvedomujú svoju bezvýchodiskovú situáciu a ohrozenie života, medzi nimi začnú vznikať značné rozpory a navyše ich prenasledujú podivné vízie, ktoré im pri snahe o útek postupne lezú na mozog. Hoci sa v podstate jedná o survival thriller, tempo je dosť rozvláčne a divák si na skutočné ohrozenie postáv a napínavejšie scény hodnú chvíľu počká. Podľa očakávania si však najväčšie problémy spôsobia oni navzájom, pretože zo zúfalstva začínajú blázniť. Všetko je tu ale bohužiaľ akési nevýrazné; počnúc audiovizuálom, pokračujúc postavami a končiac celkovým príbehom, ktorý za moc vlastne nestojí. Pochváliť môžem aspoň tú občasnú špinavú atmosféru, no ináč je to skôr nuda. ()