Mladý syn kňaza Toby McClift stratí na cintoríne útokom beštiálnej kreatúry svoju prvú veľkú lásku Kathy a svojho otca. Zúfalo sa snaží presvedčiť políciu o nadprirodzených silách, ale nikto mu neverí. Po šiestich rokoch v ústave pre duševne chorých ho prepustia a začne pracovať ako učiteľ v starom zámku. Ťažko chorá zámocká pani, Lady Wallace, leží na smrteľnej posteli v opatere neprívetivého sluhu Mortimera. Toby má vyučovať neter starej panej, ktorá údajne trpí vzácnou chorobou, kvôli čomu nemôže vyjsť na svetlo. Keď uvidí svoju žiačku po prvýkrát, spozná v nej Kathy, svoju stratenú lásku z mladosti. Na jeho zdesenie ho vôbec nespoznáva. Pri zúfalom pátraní po tajomstve dievčaťa sa stane hračkou v diabolskom sprisahaní nadprirodzených bytostí, ktoré majú silu vlkov, ovládajú mágiu čarodejníc a napriek tomu musia naveky hľadať lásku, aby mohli prežiť. Keď Toby zistí, čo sa s Kathy skutočne stalo, musí riskovať viac ako svoj pozemský život, aby svoju vyvolenú raz a navždy vytrhol z pazúrov temnoty. (ricci.s)

ricci.s

Hlavný hrdina začne pracovať ako učiteľ na starom zámku, kde spozná svoju dávno stratenú lásku. Bude sa ju samozrejme snažiť zachrániť, ale stoja proti nemu zámocká pani a sluha. Ľahké to mať určite nebude - obaja sú totiž nadprirodzené bytosti, ktoré ovládajú temné sily. Niečo tak pomätené som už teda dlho nevidel. Režisér tu síce pekne kombinuje všetky možné žánre - od mystery / fantasy cez psycho, romantický, rozprávku a horor, no výsledkom je neskutočná fantasmagória. Triky sú síce mizerné, ale ináč sa na to pozerá celkom dobre, takže isté kvality tomu nemožno uprieť. Kamera je slušná, príbeh a prostredie myslím zaujmú taktiež, nájde sa aj pár erotických scén a nejaké to pekné odhalené poprsie, masky ujdú... akurát netuším, čo si o tom celom mám myslieť. Proste podivnosť, bohvie pre akú vekovú kategóriu. Keďže je to ale z Nemecka, tak ma to ktovie prečo neprekvapuje. ()