Karlos80

Levný mexický biker/revenge/exploit, který se celý nese v duchu punk/glam rockové kultury, celé se to odehrává v malém Texaském městečku, kde se hodlá usadit gang 8 motorkářských gangsterů v čele s tzv Vikingem, a to sebou samozřejmě nese mnoho problémů. Hudba a vůbec celý film ale není tak dobrý jako jiný mexický klenot stejného ražení "Intrepidos Punks", ale snímek nejde jen tak snadno odsoudit a zavrhnout, i přes svou občasnou očividnou nešikovnost a kýčovitost některých scén, se dá vidět. Inspiraci snímek čerpal z mnoha známých amerických titulu, které při troše fantazie a představivosti se vám určitě ihned vybaví. Líbili se mi zde některé speciální efekty, masky a make-up a to hlavně na bandě motorkářů. Atmosféra a vůbec ovzduší je tu občas parádně mrazivé a bezútěšné, film obsahuje pořádnou dávku téměř neomezeného násilí (nezapomenutelný je šerif s dlouhým bičem nebo třeba decapitace ač mimo kameru-tak ten hrozivý efekt tam je), nenávisti, najde se tu i dost krvavých scén, fanoušci akčních filmů, by tedy neměli býti zklamáni. Film je prakticky neznámý, nevím ani, zda se dá moc hovořit v tomto případě o nějakém kultovním statusu, snad dokonce ani v zemi svého vzniku, ale to rozhodně nesnižuje jeho zásluhy viz třeba na kulturu apod. Z mého pohledu jde o malý klenot 80. let. Film má ještě pokračování pod názvem "Siete en la mira, 2da. parte: La furia de la venganza". 3,5/5*. ()