Poselství z Betléma

Režie:

Oleg Reif

Účinkují:

Tomáš Halík, Marek Eben

Proč slavíme Vánoce a jaký je odkaz narození Krista. Zamyšlení Tomáše Halíka a Marka Ebena nad tím, proč slavíme Vánoce a co nového vlastně přineslo lidstvu narození dítěte, které dostalo jméno Ježíš. Svět si každý rok o vánočním čase připomíná již více než dvoutisícileté jubileum narození tohoto zakladatele křesťanství. Jakou stopu zanechalo křesťanství v dějinách naší civilizace? A co je tím důležitým poselstvím, které bychom měli vyslechnout i dnes? Vánoční rozprava obou protagonistů nás svátečně naladí a přiměje k zamyšlení. (oficiální text distributora)

otík

Marek Eben si do své neoficiální "Plovárny" bez plovárny do reprezentativní knihovny Národní knihovny v Praze pozval profesora doktora Tomáše Halíka, aby si s ním za tónu Tria dechových nástrojů konzervatoře v Praze (Libor Dospěl, Dana Wichterlová, Zdeněk Kopecký) popovídal o smyslu vánoc, narození Krista a o tom, kam křesťanství směřuje a jak bude vypadat ve 21. století. Navíc uvidíme stálou expozici betléma Kryštofovo údolí a obrázky z Jírova betléma. Na úvod však musíme přečkat naprosto makabrózní a tragické varhanní sólo, pak už začne milé povídání, od kterého jsem já osobně čekal daleko více, ale i tak díky za trochu křesťanství do tohoto našeho pohanského televizního světa. ()