Deadly Tantrum

Krátkometrážní / Akční
Velká Británie, 2006, 5 min

Režie:

Mike Mort

Geoffrey, lidská zrůda, žije na opuštěném statku. Rád si do své stodoly bere své oběti, které zabíjí opravdu rafinovanými způsoby. Tentokrát se chystá zabít atraktivní blondýnku, ale vyruší ho příchod policisty, který mu je na stopě. V rychlosti spustí svou past a vhrne se na nevítaného hosta. Nastává boj o život a hlavně o čas. (SOLOM.)

SOLOM.

O tom, že mají Britové smysl pro humor vím už dávno. Nečekal jsem ovšem, že se dočkám něčeho na co asi hodně dlouho nezapomenu. Tento kraťas není bůhvíco, ale můžu vám zaručit, že těch pět minut se rozhodně nudit nebudete. Režisér Michael Mort se už několik let věnuje natáčení podobných krátkých snímků a dokonce získal i několik ocenění na různých filmových festivalech. Sám si totiž píše i scénáře a fušuje dokonce i do efektů. Je to prostě chlapík, který rád má všechno pod kontrolou. A hlavně i díky tomu mají skutečně jeho snímky určitou kvalitu, kterou už ocenila spousta diváků. Nejdůležitější postavou je samotný Geoffrey. Na první pohled se může zdát, že na týpkovi v plynové masce a vojenské helmě není nic zvláštního, ale jakmile vydá první zvuky a začne se pohybovat dostaví se úsměv na tváři. Opičí skřek a prasečí kvílení během krátké chvíle zazní ve sluchátkách a zábava může začít. Oblečen v kožené bundě, pruhovaných teplákách a růžové sukni se pustí do svého soupeře. Ani jeden z nich se za své bojové umění nemusí stydět a chvaty které používali si nezadají s kterýmkoliv akčním snímkem. Pokud se chcete na pět minut příjemně pobavit a zasmát se, tak neváhejte a mrkněte na tento snímek. Já jsem byl spokojený dost. ()