Terry

Velká Británie, 2011, 90 min

Režie:

Scénář:

Nick Nevern

V lete roku 2009 vyrábal študent Charlie Ruez footage dokument o chlapíkovi menom Terry. Sústredil sa na to, ako vyzerá jeho bežný 'pracovný' deň a s kým sa stretáva. Ráno, po párty z predchádzajúcej noci, vezme Terry Charlieho k svojej rodine, a potom do krčmy na billiard, kde mu vysvetľuje pravidlá, s akými typmi ľudí sa môže stretnúť a čo môže od nich očakávať. Neskôr ho zoznamuje so svojim najlepším priateľom Spencerom. Vypijú zopár pív a neštítia sa ani kokaínu. Atmosféra začína hustnúť, až nakoniec vyústi do tragédie. O šesť mesiacov neskôr nahrávku zabavilo Oddelenie metropolitnej polície ako dôkazový materiál. (sochoking)

sochoking

Terry je found footage záležitosť. Na DVD som narazil úplne náhodou pri nákupe v obchode Morrison's. Musím sa priznať, že bolo bez tituliek a nárečový slang som občas proste nemal šancu vychytať. Špeciálne, ked' boli chlapi vyfrčaní na kokse a hučali jeden cez druhého. Ale o čo ide. Chlapík menom Charlie Ruez robí študentskú prácu a ako objekt mu slúži Terry a jeho normálny, bežný ''pracovný'' deň. Ráno, po predošlej kalbe, berie Charlieho k rodine, potom ho zoznamuje s najlepším kámošom Spencerom, pri biliarde mu vysvetlí pravidlá a to, s akými ľud'mi sa môže stretnúť a čo očakávať. Padnú nejaké pivká, do toho lajny a atmosféra postupne začína hustnúť ako to tým vypatlancom začne postupne prepínať v paliciach až dôjde k tragédii. Mne sa osobne páči forma, akou je tento matroš natočený. Vôbec nejaké ojeby na divákovi nepotrebuje robiť, skôr som mal pocit, akoby som bol súčasťou celej ekšn. Mrzí ma, že tento film je prakticky neznámy a sa mi vidí, že i dlho zrejme ostane. ()