Una111

Film byl natočen poměrně věrně podle jednoho z prvních románů Honoré de Balzaca Šagrénová kůže. Stručný obsah: Rafael de Valentin prohrál své poslední peníze v herně. Prochází noční Paříží a přemýšlí o sebevraždě. Ve vetešnictví si chce půjčit zbraň. Obchodník vida jeho zoufalství mu nabídne šagrénovou kůži (z angl. shagreen, žraločí kůže). Varuje ho však před její magickou mocí: kůže sice splní svému majiteli každé přání, postupně se však zmenšuje a jakmile se ztratí docela, způsobí svému majiteli smrt. I přes varování mladík kůži přijímá a ihned vysloví své první přání. Přeje si být na oslavě se spoustou jídla a pití ve společnosti krásných kurtizán. Jakmile vyjde z obchodu, potkává skupinku přátel, kteří ho zvou na bujarý večírek. Začíná chápat, že stařec nelhal a že kůže má strašlivou moc... - - - Jestliže filmoví tvůrci doufali, že závěrečná "neapetitlich" scéna dodá jejich minimálně hodinu stagnujícímu a skomírajícímu filmu trochu šťávy, ráda bych je ujistila, že doufali marně. Byl to ten poslední hřebíček do rakve. Valná většina dnešních umělců si myslí, že bez sexu by to nebylo ono a tak nám ho tedy servírují se vším všudy: zvukově i vizuálně! (1) ()