Hu hao shuang xing

• Hongkong 虎鶴雙形 (více)
všechny plakáty

Dva mistři v bojovém umění kung-fu musí spojit své schopnosti a porazit zlého nepřítele. Čínské bojové styly dvou škol "Tygr" a "Jeřáb", byly totiž rozděleny na mnoho let. Nikdo nedokázal určit, která technika je lepší. Nicméně tyto dvě školy ponechají minulost minulostí, aby spojily své síly a porazily svého společného nepřítele, bezohledného Iron Skina (Lung Fei), který je podporován rozpínajícími se Japonci. (Epistemolog)

Jarsey

Nechce se mi, ale nemůžu dát lepší hodnocení než jednu hvězdičku. A důvod? Choreografie! Kung-fu filmy jsou především o akčních scénách a tedy choreografie je klíčový prvek, podle kterého se film dá hodnotit, ale v tomto případě je pro mě obrovské zklamání právě choreografie, o to víc, že pochází od Lau Kar-winga, hvězdě kung-fu filmů a choreografií, ale tento film se mu zoufale nepovedl. Spolu s One Armed Boxer asi nejhůře udělané akční scény ze všech filmů, na kterých se Wang Yu režijně podílel. Zde však pokulhává i samotný děj, který občas dokáže i ty mizerné prvky trochu zachránit. Tu jednu hvězdičku opět za pro mě sympatické a oblíbené osazenstvo filmu. ()