Ekologická výchova

Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 1994, 31 min

Aby se dospělý člověk choval odpovědně ke světu kolem sebe, měl by si v mládí k němu vytvořit vztah. Jak toho ale dosáhnout v městském prostředí? Jak vůbec postupovat, aby naše děti ekologická výchova zaujala? Snímek hledá odpověď na všechny otázky. Zachycuje příklady, kde se to daří, od dětí v mateřských školách až po studenty učitelských fakult. Ukazuje zároveň užitečnost podpory této stránky výchovy a vzdělávání, která nemalou měrou přispívá k celkovému rozvoji osobnosti. (oficiální text distributora)

whack

Ekologická výchova je tak veľmi potrebná, škoda, že sa ju doteraz nepodarilo dostať oficiálne do škôlok a do škôl. "Oficiálne" preto, lebo mnohé škôlky a školy organizujú výlety do prírody, deti by mali tráviť čo najviac svojho voľného času v prírode, ale to je málo, ekologická výchova by mal byť normálny predmet, ako je zemepis, alebo prírodoveda, niekoľko hodín týždenne. Neviem, prečo takéto užitočné dokumenty zapadajú prachom v archívoch, tragické dôsledky odprírodnenia môžeme vidieť každý deň okolo seba, ľudia radšej túžia po zbraniach, hudobných hviezdach a autách, ale nádej ešte nejaká stále je. ()