Klidný život

(festivalový název)
  • Rakousko Stillleben (více)

Celovečerní hraný debut rakouského režiséra Sebastiana Meise přibližuje život rodiny, která je nucena čelit nečekanému a skandálnímu odhalení, které vrhá temný stín na otce. Intimní drama, snímané nezaujatou, téměř až dokumentární kamerou, se zabývá nejen otázkou viny, morálky a svědomí, ale také toho, co je dnes považováno za tolerovatelnou formu lásky a kam až sahají její hranice. Meise ve svém snímku postavy neodsuzuje, ale ani nehledá rozhřešení nebo viníky. Právě určitý odstup a zdrženlivost, spolu se skvělými hereckými výkony, dodávají snímku na působivosti a věrohodnosti. (Febiofest)

flakik

Film, ve kterém jako by všichni pořád něco řešili, ale v podstatě nic neřeší a ani nevyřeší. Při filmu si vzpomenete akorát na Fritzla a čekáte, co z toho nakonec vyleze a ono ani nic nevyleze. Všichni jen zmateně pobíhají kolem, snaží se zjistit co ostatní a ostatní dělají to samé. ()

NinadeL

Stillleben je silná psychologická sonda do života jedné spořádané rakouské rodiny, kterou zcela roztříští na malé kousky nepochopení a zklamání - jedna taková malá zasunutá skutečnost. #freshfilmfest ()

Oxymoron

Na začátku filmu je snad minutový záběr na nějakou kůlnu a k tomu celou dobu hraje písnička od Abby - v tu chvíli si říkáte, co to zase bude za rádoby uměleckou schýzu... Naštěstí na kůlnu brzo zapomenete, protože film má spád a docela i baví, jenže když skončí, tak si pro změnu řeknete: "To si jako ta rodina nemohla v klidu sednout a popovídat si? Dyť se zase až tak nic hroznýho přece nestalo, ne? Všichni tam všechno řeší, ale nikdo to neřeší s tím jejich ockem - což by možná asi chtělo, ne? Hmm..." No a to asi ten film v lidech zanechat nemá. ()

kockopes

Divácká porota Febiofestu 2012. Už několikátý film na toto téma z této země. Dokáží vůbec natočit něco jiného??? ()

boshke

(Febio Fest) Konec nebyl zase až tak otevřený, ale stejně už jich mám za celý Febio Fest dost. Jak se nakonec k otci postaví rodina? A proč vůbec byli tak podivně ignorantší? Já jsem díky bohu v této pozici ještě nebyl (a snad ani nebudu), ale když vidím svého dlouholetého manžela, jak v noci odchází z domu s puškou, nevyjdu přeci mlčky a lhostejně schody... 60% ()