Zimný štadión Ondreja Nepelu

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2011, 27 min

Dokumentárny film plní úlohu sprievodcu Zimným štadiónom Ondreja Nepelu od počiatkov jeho výstavby, cez jednotlivé rekonštrukcie až do súčasnosti, kedy sa konala zatiaľ posledná úprava. Jej dôvodom boli hokejové majstrovstvá v roku 2011, ktoré sa konali v Slovenskej republike a ktorých dôležitým dejiskom bol práve menovaný zimný štadión. (kaposlav)

Marek1991

Tu veľmi nebolo o čom, vzhľadom na to, že to bol dokument o zimnom štadióne a nie o klube, ktorý na ňom hrával, teda prevažne Slovan Bratislava. Popísali chronologicky celkom fajn ten vývoj, aj keď popravde sme sa veľa nedozvedeli. Bolo to dosť povrchné a nakoniec to nehorázne predraženie, kde myslím v tom čase sa postavil alebo rekonštruoval niekde v Bielorusku o niečo väčší štadión a myslím približne trikrát lacnejšie, to sa sem už nedostalo. Ani to kam vyvážali tie kostry a pôdu z bývalého cintorína, v mojej dedine by vám vedeli povedať a aj ukázať. To miesto, Tehelné pole, to má v sebe určitú silu, sú v tom naše spomienky, zážitky, časy, ktoré síce boli tiež hrozné, no tie okamihy, to robilo naše životy. ()