naxicka

Dokument Wagner´s Dream mě naprosto nadchl! Jednak se jedná o skvěle provedený dokument, který opravdu zachycuje ty nejpodstatnější momenty z celého tvůrčího procesu a jednak se divák mohl opět ponořit do nadčasového Wagnerova díla, které Ring pro mě určitě představuje. Vzdávám hold Robertu Lepageovi, Peteru Gelbovi i režisérce dokumentu. Bylo nadmíru zajímavé nahlédnout "pod pokličku" tohoto enormně a "obludně" mamutího projektu. Když si představím, že v roce 2004 se na tom začalo pracovat a v roce 2010 byla premiéra prvního dílu. Navíc každé představení je vlastně adrenalinový zážitek - aneb technika selhává. Další věc - nechtěla bych být v kůži šéfa MET, když mi ústřední tenorista, na kterém celý projekt v podstatě stojí a padá, řekne 4, ano ČTYŘI, dny před premiérou, že nemůže vystupovat a že odstupuje od celého projektu. Naštěstí se našel Jay Hunter-Morris, který vplul do Ringu jak Sigfried do brnění a celý projekt zachránil. Ba co víc, myslím, že naprosto ohromujícím způsobem oživil celou show. Na závěr mi zbývá říct jediné: úžasné a strhující! Stejně jako z přenosů Valkýry, Siegfrieda a Soumraku jsem i tentokrát z kina odcházela v slzách. Smekám dámy a pánové, netrpělivě čekám na dvd! ()