Rescue Roundtable

Talk-show
USA, 2006, 29 min

Účinkují:

Shannon Keith, Kim Dawson

V relácii Rescue Roundtable zakladateľka neziskovej organizácie Pooses & Pups Rescue uskutočňuje rozhovory s rôznymi aktivistami a aktivistkami za práva zvierat. Relácia sa uvoľnenou formou snaží vzdelávať a informovať, pričom však záchranu zvierat neberie na ľahkú váhu. Diváci majú prostredníctvom nej šancu dozvedieť sa o niekoľkých pozitívne inšpirujúcich šťastných koncoch. (whack)

Khalesi

Celý dokument je vlastne interview preložené zábermi z akcií ALF a krátkymi snímkami aktivistov za práva zvierat. Venuje sa veľkému spektru tém, ako sú vegánstvo, ľudská ľahostajnosť vs. aktivisti a ich takzvaný "terorizmus", alebo politický environmentalizmus. Vecne a pozitívne inšpiruje k zmene ľudského uvažovania a voľbe nového- humánnejšieho životného štýlu. Aj keĎ sa venuje hlavne situácii a akciám v Anglicku-všetky aspekty sú aplikovateľné na celom svete a v každej kultúre. Mne osobne sa najviac páčili ALF v akcii a šťastné konce pre niektoré oslobodené zvieratá, za ktoré som im nesmierne vďačná. Želám si, aby mal dokument moc skutočne niečo zmeniť, prosím ak naň narazíte- pozrite si ho a vytvorte si úsudok sami. ()