Bývalý člen jakuzy Haruo je konečně po devíti letech propuštěn z vězení. Bez peněz tráví celou noc v internetové kavárně a pokouší se kontaktovat tehdejšího starého kamaráda. Když se potkají, Haruo se dozvídá, že jeho bývalá přítelkyně Mariko, kvůli které spáchal před devíti lety vraždu, aby vydělal na nemocenské výdaje, chvíli žila s jiným mužem a poté zemřela. Haruo je tím velmi rozezlen. Rozhodne se, že toho chlapa najde. Zjistí, že vede pekařství se svou ženou a malou dcerkou Sači. Tu později Haruo potkává v parku, ale je tu ještě jedno tajemství. (Zíza)

Sykon

Shiroi Haru je jeden z těch seriálů, které se mi celkem těžko hodnotí. Na jedné straně je příjemně milý, nenásilný, svižně utíká. Navíc je to svědectví, že Abe Hiroshi utáhne svým charismatem kde co (přičemž role nevrlých, ale v jádru dobrosrdečných drsňáků mu podle mě vyloženě sednou). Nicméně na druhé misce vah je skutečnost, že je to seriál až k uzoufání předvídatelný. Po první epizodě si prostě můžete udělat seznam obvyklých (japonských) "zvratů" a dalších deset dílů je jen odškrtávat. Ještě že 3* jsou v mém pojetí velmi široké, a tyhle tři jsou proto velmi silné. Kdybych tento seriál viděl dřív, než jsem se naučil rozeznávat všechna ta japonské klišé, určitě by hodnocení bylo o jednu hvězdičku vyšší. ()