Chlápek z Mo'Wax

(festivalový název)
  • Velká Británie The Man from UNKLE (více)
Dokumentární / Hudební
Velká Británie, 2016, 109 min

Ikona elektronické hudby James Lavelle odehrál svůj první DJ set, když mu bylo čtrnáct, v osmnácti založil hudební vydavatelství Mo'Wax a o čtyři roky později vydal společně s DJ Shadowem pod jménem UNKLE průkopnické album Psyence Fiction. S použitím archivních materiálů a rozhovorů vznikl unikátní dokument, který přibližuje zlomové okamžiky života jedné z nejvýraznějších postav britské hudební scény. (Febiofest)

Parabot

I kdyby tento dokument byl špatný, zřejmě bych nedal méně, než maximální hodnocení. Muzika, ve které měl prsty James Lavelle, několikrát docela nečekaně protnula můj život a zanechala hlubokou brázdu. Hlubší, než od kohokoli z masově adorovaných hudebníků. Samotný film je vlastně rozpracování, dle reálných Lavellových událostí, prologu z druhé desky UNKLE - Never neverland. Obyčejně neobyčejný lidský příběh na pozadí britského hudebního byznysu s velkými rozlety a brutálními pády. Velký prostor má neodmyslitelně i DJ Shadow a jiné ikony převážně britské scény na konci dvacátého století. Sekundárně dává také možnost nahlédnout do vývoje hudebního průmyslu v posledních třech dekádách.___ Vůbec bych se nezlobil, kdyby něco podobného vzniklo o Massive Attack. Ale to by asi musel tvůrce odtajnit, kdo je Banksy. :) PS. Where did the night fall je nejslabší deska, ale je na ní tento >klenot. ()