ricci.s

Myslím, že už som videl nejaké dva horory o legendárnej La Llorone - vraždiacom duchovi plačúcej ženy, a tento sa mi zdal asi najpodarenejší. Rodinka sa presťahuje ku svojej babičke, pred domom majú jazero, a v jazere žije nasratý duch, ktorý sťahuje ľudí pod vodu. Hlavné postavy začnú umierať a je na oteckovi, aby to nejako vyriešil a pri troche šťastia zachránil svoje nezvestné deti. Pre mňa sa určite nejedná o stratený čas, jasné, nie je to žiadne veľdielo, ale film je relatívne slušne nakrútený, maska ducha v poriadku (aj keď často ho práve neukazovali), postavy sympatické a celkom slušne to odsýpa. Prekážali mi vlastne len časté scény pod vodou, pretože som v nich dokopy nič nerozoznal. Ináč pohodová duchárinka, síce obyčajná, ale dobrá. Hádam sa mi raz podarí zohnať aj predchádzajúce časti. ()

Dellamorte

Tak toto bolo zbytočné. Až taký úspech to nikdy nemalo , aby si to vyslúžilo tretie zásek. Je to už príliš namokvaný námet a v tomto prípade tú nekonečnú minutáž natiahol invalidný " hrdina " má všetky Moje antipatie. Snímok ale preventívne udržiaval pozornosť, len si nespomínam, či kôli minutáži, alebo filmu. V celku úspešná 1 a 2ka dostali nevydareného vnuka. ()

AlistairMir

Kdo by z hororových fandů neznal La Lloronu. Ženu co z lásky k chlapovi utopila vlastní děti a stihl ji za to krutý trest. Její ztvárnění se mi velmi líbilo v jedné epizodě seriálu Grimm a byl jsem zvědav jak to dopadne zde. No bylo to slabší ale dalo se to. La Llorona se dala na cestu skromnosti jelikož její vražedné teritorium je jedno jediné umělé pidijezírko před baráčkam, kam občas, aby se neřeklo, někoho stáhne. No a do toho baráčku se k babičce stěhuje chlapík s rodinou takže lov může začít. Když zmizne tchýně tak to chlapíkovi moc nevadí, ale když je v čudu celá rodinka tak to už ho naštve a rozhodne se za každou cenu jí dostat zpět. Jenže co La Llorona uchvátí to prej už nevrátí takže naštvané bublání hladiny svědčí o skutečnosti, že po dobrém to nepůjde. Velkým mínusem filmu je fakt, že to bublání hladiny je, až na cca tři minuty kdy se La Llorona objeví, jediný hrůzostrašný jev. Prostě duch co místo, aby strašil celej film bublá pod vodou to je škoda. Tak třeba příště o něco lépe. ()