Bụi đời Chợ Lớn

všechny plakáty

tompaulman

Viděl jsem umírněnou verzi, která prý byla značně osekaná o surové záběry, ale i tak to byla slušná řežba. Je to akčňák se správnou temnou atmosférou a celkově jeden z nejlepších vietnamských filmů z poslední doby. Škoda že ho cenzoři zakázali. ()

Zupan_

Už ukážka nám naznačila že pojde o parádny masaker z drsného sveta ázijských pouličných gangov kde platí iba ich zákon.To sa však znepáčilo komunistickému režimu ktory ovláda Vietnam a presadzuje hrubú filmovú cenzúru .Našťastie film bol už očividne v post-produkcii,a niekdo ho stihol vypustiť na net predtým než zmizne úplne. Rád by som tiež podotkol že sa jedná sa o Workprint verziu z čize nahrubo nastrihanú verziu určenú na editing, s chýbajúcimi zvukovými efektami, cgi, hudbou... Atd. Režisér vravi že film oficialne jedného dňa víde a bude dokončený ked vo Vietname nastane zmena vlády a zakony upravia.čiže asi nikdy. Je to ťažké ohodnotiť keďže sa nejedná o plnohodnotne dokončený film .Ale keď to dáme stranou je to akčná pecka, a jeden z najlepších akčných martial arts filmov za posledných 10 rokov. ()