Americké turné

• USA The Family Jams

Evokující portrét mladé nezávislé hudební generace, do které patří Devendra Banhart, Joanna Newsom a indie-folková kapela Vetiver, na jejich společném americkém turné. (TV Barrandov)

Splasher

Od začátku turné Family Jams za nedlouho uplyne 10 let. Kevinu Barkerovi (autorovi tohoto dokumentu) trvalo 5 let, než se odhodlal k zveřejnění finální verze širšímu publiku. Dalších 5 let jsem sbíral odvahu já a dnes jsem konečně tento dokument viděl. V hlavních rolích Devendra Banhart, Joanna Newsom a Andy Cabic (Vetiver). V té době začínající a mladí muzikanti. ____ Poprvé jsem Joannu slyšel v roce 2005. Kdo se tehdá byť jen trochu orientoval na nezávislé hudební scéně, musel o toto jméno chtě nechtě zavadit. Vzpomínám si, že na mě působila jako přílišný extrém a zůstalo u poslechu 3 písní. Po několika měsících však vyšlo album Ys, kterému se na patřičných místech dostávalo ještě větších ovací než u jejího debutu. A dokonce dosáhlo i české kulturní scény! (viz např. první příčka na listu páně Klusáka ). Ys mě zasáhlo velmi silně a pomohlo mi najít cestu i k Joannině dřívější tvorbě. Ve svém audio archivu jsem postupně nastřádal desítky záznamů z jejích koncertů, paradoxně na koncert v Arše jsem se nedostal. Ale už v té době jsem věděl, že existuje dokument o turné z roku 2004 a stále se pracuje na jeho sestříhání. Tvorbu Devendry tolik nesleduju, ale Sight to Behold nezbývá než doporučit. ()