Lackey and the Lady Tiger

• Hongkong She mao he hun xing quan (více)

Epistemolog

V hlavní roli číšník Mars, jeden z nejznámějších a nejvytíženějších stuntů ze stáje Sammo Hunga i Jackieho Chana. Hwang Lee Jang v roli trestance se zjeví během hodiny jen 2x a první koukatelný souboj má až v 62.minutě proti své sestře Lindě Lin a poté s Marsem. Hwang předvádí jako vždy skvělou práci nohou a jeho rychlé a vysoké kopy jsou to nejlepší z celého filmu. Marsův akrobatický um je pozoruhodný, skvělé backflipy předvádí v 70.minutě v restauraci při ukládání židlí po zavíračce. Ve vedlejší záporné miniroli si zamáchá i Chiu Chi-Ling, dobře známý Hung Gar mástr, který má dodnes školy bojových umění v různých částech světa. V typické roli a převleku chlapce uvidíte sympatickou herečku Tien Niu a v roli rybáře nejznámějšího HK herce Kieh Shiha. Rybář Kieh Shih posléze učí Marse kung-fu a na svůj vysoký věk mu to s holí stále jde. Tenhle snímek je potřeba brát s rezervou. První půle sází na klasický HK humor a souboje groteskního charakteru doprovází otravná hudba. Když komička Tien Niu trénuje kung-fu Marse, zvrhne se film dokonce v muzikál. Tím mám na mysli cover verzi Rock Around The Clock od Billa Haleyho. Slušnou choreografii mají až v druhé půli souboje na tyče Mars vs Charlie Chan, dále pak Mars vs Tien Niu, a rovněž Shih vs Hwang (zde Hwang předvede jeden z nejlepších kopů). Povedené finále patří Marsovi a Hwangovi a můžete se těšit na Hwangův trademark triple-airial kick. ()