Oceloví muži

• USA Iron Men

Montáž ocelových konstrukcí patří k nejnebezpečnějším profesím na světě. Montéři se bez ohledu na počasí pohybují po ocelových nosnících stovky metrů nad zemí – a čím výš stavějí, tím silnějšímu větru musejí odolávat. Kromě větru, sněhu a deště se ale montéři v New Yorku musejí potýkat i s mrazivým chladem typickým pro východní pobřeží. Sledujte montéry při stavbě obří sportovní arény Barclays Center a mostu Alexandera Hamiltona vysoko nad řekou Harlem. Kromě toho nahlédneme do přísně střežené stavby na místě Světového obchodního centra. Montéry uvidíme při realizaci řady projektů – od základů až po poslední šroub. Představí nám stavbu mrakodrapu, mostu a sportovního stadionu. Každý den vkládají vlastní život do rukou svých kolegů a vytvářejí tak mezi sebou pevné pouto, ale zároveň také pociťují nebezpečí a přirozené napětí. (oficiální text distributora)

vander19

Veľmi zaujímavý seriál na Viasate na ktorý som narazil len tak náhodou pri nudnom prepínaní kanálov. Hlavne stavba haly pre Brooklyn Nets ma zaujala. Človek si občas ani nemôže uvedomiť koľko námahy stojí postaviť niečo veľké. Síce sa s tým každý deň stretávam v práci, ale aj tak je pekné si pozreť s akým rozdielom sa pracuje v USA. ()