Laten stikken

všechny plakáty
Krátkometrážní
Nizozemsko, 2006, 22 min

whack

Laten Stikken je film organizácie NVVE (Holandského združenia pre dobrovoľné ukončenie života), ktorý vlastne kritizuje to, že možnosti eutanázie v Holandsku sú prísne obmedzované zákonmi. NVVE by očividne chceli eutanáziu úplne zlegalizovať. Je to zložitá kontroverzná téma, predsa však sú to svojprávni dospelí ľudia, ktorí o sebe rozhodujú a majú na to najrôznejšie dôvody a preto sa to tu nedá len tak jednoducho rozobrať, či rovno zatratiť. Je určite humánnejšie vypiť nejaký smrtiaci nápoj, ako skončiť na x kusov 200 metrov okolo koľajníc. ()

Marek1991

Holandsko je považované za jednu z najliberálnejších krajín sveta. Ja som zas kresťan, ktorý eutanáziu neuznáva. Tento film je pre mňa preto vážnou témou, kde však nemožno niekomu zakázať, aby sa zabil, aby ho niekto zabil, aby netrpel. Avšak dá sa zabrániť tomu, aby lekári museli tieto zákroky robiť. Tento film bol najmä o polemike a vyčítaní jednému človeku akýsi strach, či neochotu to urobiť, ktorý ju však neodmietal, bolo to skrátka zaujímavé a zaujímavo podané, proste vhodné do širšej diskusie bez ohľadu na správnosť, či nesprávnosť riešení, avšak som mal pocit, že to tendenčne smeruje ku konečnému vykonaniu eutanázie. Nesúhlasím s tým, aby niekto niekoho o to prosil, ale proste je to fakt a deje sa to. ()