Austrálie: Průvodce cestováním v čase - Raná léta

(festivalový název) (TV film)
  • Austrálie Australia : The Time Traveller's Guide – Early Years
Austrálie, 2012, 57 min

Režie:

Richard Smith

Richard Smith

Příběh Austrálie je starý už 4,6 milionů let. Když Evropané poprvé vstoupili na pevninu tohoto fascinujícího kontinentu, spatřili mladou zemi plnou života a nebývalých úkazů, ale od pravdy byli dál, než si uměli představit. Ve skutečnosti je Austrálie země s nejstaršími skálami a zkamenělinami na planetě Zemi a ukrývá všechna tajemství z dob, kdy se naše planeta pomalu formovala. Dokumentem o známé neznámé Austrálii provádí vědec a tvůrce Richard Smith, aby se napříč časem dostal až do samotných počátků země, ve které žijí klokani a kde slunce spálilo zem. Nejnovější technologie, grafické animace a skvělé zvukové efekty pomáhají interaktivně vytvářet pradávný mořský i pozemský svět, ve kterém započal život. Unikátní způsob prezentace vykresluje Austrálii jako zemi nekonečných změn, kde příroda zažívá svoje vzestupy i pády. Zbytky mořských útesů, poslední kousky džungle, stopy dávných tvorů, rozmanitá příroda i dlouho zapomenutí předci. To všechno patří k nevyslovenému příběhu země protinožců, jednoho malého světadílu, který má ale z přírodního bohatství všechno. (Academia Film Olomouc)