lioncel

Předlohou tohoto bezesporu velmi zajímavého dvoudílného filmu je eroticky laděná knižní novela ´The Story of Jan Darra´ - autor Utsana Phleungtham v úvodu o svém díle sám napsal: "Toto je první román spisovatele, který trvá na tom, že jeho práce je naprosto nevhodná pro děti a nejurážlivější bude pro moralisty a svatoušky"... ... .. Druhý díl zdá se mi ještě dráždivější dílu prvního, přitom už ten byl velmi slušný (čti: odvážný) ... ale popravdě, a abych nevypadal jen jako nějaký náruživý erotoman. Úplně mě dostal ten samotný, nádherný, neustále gradující příběh .. tak hezky něžně, párkrát ovšem i s pomocí hrubého násilí, plynoucí z prvního dílu, s tou svou následnou překvapivou klíčovou pointou, kterou tu nechci dopředu prozrazovat svým případným následovníkům, to bylo tedy opravdu hodně hustý .. Ty otravné vsuvky vzpomínajících staříků, tady se maskéři tedy opravdu zrovna moc nevyznamenali, bych já osobně raději klidně vynechal ... Pro všechny zúčastněné herečky mam jen slova chvály, obdivu a uznání. .... Knižní předlohu bych si rád někdy přečetl. Jde už o její druhé filmové zpracování. ()