Mickey's Fire Brigade

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný / Komedie
USA, 1935, 8 min

Myšák Mickey, Goofy a kačer Donald se pokoušejí uhasit dům v plamenech. (zdeny99)

LuiCJ

Tentokrát je naše trio - Mickey, Donald a Goofy v hasičskom šate a pokúšajú sa uhasiť živý oheň. Keď môže ožiť oheň, prečo by nemohli aj ostatné predmety? A takto sa potom tvoria gagy. Bolo ich tu hojne a celkom som sa bavil. Videl som aj úplne prvú verziu - pencil test a je ozaj zaujímavé vidieť grotesku nakreslenú čisto ceruzkou a neskôr ju vidieť dokolorovanú peknými farbami. ()

anais

Krásný příklad toho, do jaké míry se ovlivňovali kreslené a hrané grotesky. Mickey a jeho kamarádi tu hasí dům a zachraňují vřeštící paní z vany....a dělají všeliké jiné věci, které jim hašení spíš znesnadňují než aby pomáli. Zatímco dnešní disneyovky si většinou kladou za cíl morálně nás poučovat, ty starší, mezi něž tato hasičská bezesporu patří, chtějí jen bavit. A tak to má být. ()

majo25

78. diel zo série Mickey Mouse - na DVD vyšiel pod českým názvom Mickyho hasičský sbor. Ako už názov napoveda, bude sa hasiť oheň, a to oheň nehocaký. Ale živý. A to je aj kameň úrazu...už mohli ožiť aj hydrant, hadica alebo samotný dom. V týchto novších animákoch (na rozdiel od 20. rokov) by sa to už podľa mňa nemalo stávať. Samozrejme, končí to tak , že Micke, Goofy a Donald nemajú šancu tento oheň uhasiť. 60% ()

• Mickey Mouse sa už pred tým objavil ako hasič. Bolo to s koníkom Horácom v snímke The Fire Fighters (1930),  kde mali za úlohu zachrániť Minnie. (LuiCJ)