Smrtící tornáda: Období běsu

(TV film)
  • USA Fatal Twisters: A Season of Fury
všechny plakáty

Jsou to ty nejagresivnější bouře jaké se kdy v přírodě přehnaly. Vířící vichr se pohybuje rychlostí téměř pět set kilometrů za hodinu, objevuje se náhle, bez varování a nemilosrdně ničí vše, co mu přijde do cesty. V roce 1998 zabily tornáda 129 lidí, tedy dvakrát víc, než rok předtím. Tento dokument zobrazuje zničující dopad několika smrtelných tornád očima těch, kteří přežili. Film je zajímavý také jedinečnými záběry přímo na zuřící twistery, velmi velmi velmi zblízka. (HBO Europe)

Rex Mundi

Tento dokument som našla na HBO GO. Prírodné katastrofy sú zaujímavé, najmä ak sa nedejú nám. Žiadny popis ma však nepripravil na obsah, ktorý som dostala. Sú to rozhovory so svedkami a preživšími, striedané so zábermi z priebehu a výsledkov vyčíňania najhorších tornád v USA z rokov 1996-8. Problém je v tom, že buď tornáda kosia len v najzbožnejších komunitách, alebo autori dokumentu nestretli žiadneho triezveho ateistu. Toľko Pána, zázrakov, božej vôle, osudovosti a dokonca aj jedného rozhovoru pubertiačky s Bohom, koľko sa tu na mňa vyvalilo už za prvých 20 minút, som naposledy videla v dokumentoch, ktoré sa naozaj zaoberali náboženstvom. Už som bola rozhodnutá, že sa na to vykašlem, ale chcela som, aby mi to zmizlo zo zoznamu rozpozeraných vecí. Potom sa tam zjavil jeden chlap, ktorý vyhlásil, že neexistuje odpoveď na otázku, prečo práve vaša rodina prežila, ale to bol prvý a posledný príspevok k zdravému rozumu. Zvyšných 98% sa točilo okolo toho, ako mŕtvi už s Ježišom, ako zázračne neodletel kostol a korunu tomu nasadila jedna ženská, ktorá na fotke objavila postavu modliaceho sa Krista, a to znamenalo, že to bolo v poriadku, lebo to tornádo videl!!! Dokumenty mám rada, a už som videla všeličo, ale takúto stupídnu kresťanskú agitku asi nikdy. ()