JamesSi

"Reality show jsou falešné. Všichni to víme. Ale, co kdyby jsme natočili naprosto reálnou šou - šou jejíž účastníci nevědí, že jsou jejich součástí. Pravá realita skutečné americké rodiny. Bez úprav, bez manipulace." A jak dlouho to vydrželo. Televizní showrunner Mickey Wagner (Adam Rifkin) představuje novou šou, kde sleduje americkou rodinu bez toho aby to věděla. Původně nechce do rodiny nijak zasahovat, chce jen udělat observační seriál. Postupně však díky podmínkám televizní stanice i díky jeho honbě za senzací, začíná více a více s rodinou manipulovat. Stane se loutkářem, který tajně přidává do rodiny Warwickových "drama, šok a kontroverzi". Najme si modelky, aby balily otce rodiny nebo dceru nechá přemluvit k drogám, alkoholu a prostituci. Realita je nudná, nikdo by se na ní nedíval! V jednu chvíli však už všechno jde samospádem a je už to těžké zastavit. A to i když televize chce happy ending. Prostě už to nejde. Skvěle ukázáno, jak můžete někomu podělat život jen s malým televizním budgetem. Není to perfektní seriál - zvlášť zhlediska režie. Občas si říkáte, že v nějakých místech nemohli mít neviditelné kamery, nebo že krev a gore vypadají docela uměle. Některé scény jsou skoro fake-porno. Jinak zajímavá myšlenka, nadprůměrné zpracování. I když je to asi dost Truman-show-inspired. PS: Na internetu je k dispozici je 6 epizod z 8, takže jsem zbytek musel zkouknout v kino-editu - Reality show (2015). ()