ricci.s

Taký typický horor na tému family terror - rodinka verzus skrytý psychopat, ktorý zlikviduje na koho narazí (inými slovami všetky menej podstatné či nepodstatné postavy), pričom hlavným hrdinom ide tradične o život až v záverečných minútach. U mňa priemer. Na jednej strane tu nie je nič, čo by trebalo nejako zvlášť vidieť, pretože všetko tu už bolo a podobné námety sa už vyrábajú pomaly ako na páse. Na druhej strane sú niektoré zamordovania prekvapivo podarené a vyťahuje to taktiež sympatické herecké osadenstvo. Len škoda, že režisér išiel ČISTO na istotu. Síce to ničím nepokazil, ale radšej by som bol, keby sa to aspoň snažil okoreniť niečím, čo divák nečaká. Keby ten psychopat totiž začal masakrovať povedzme členov rodiny (napríklad spratkov), tak už len za tú odvahu by šiel horor v mojich očiach o nejakú tú triedu vyššie. Takto sa film nijako nelíši od množstva podobných pred ním, a to ma trochu mrzí. ()

George Stobbart

Na skutočnej story založený „home invasion“ o rodinke, ktorá sa presťahuje do nového baráku, kde však tajne žije predchádzajúci majiteľ. Ten sa ukrýva prevažne v podkroví a je mierne vyšinutý, takže keď nastanú problémy, neváha odstrániť tých, čo stoja v ceste jeho plánu; opäť získať domov i rodinu. Známy a sympatický Steven Weber sa vtelil do role nepozvaného nájomníka a jeho výkon je zároveň najväčším pozitívom, ktorý ten film ťahá. S rodinkou sa totiž v duchu tradičných pravidiel žánru zväčša obchádzajú, avšak podivností pribúda, atmosféra postupne hustne a divák je držaný v napätí a očakávaní, kedy sa to (konečne) prevalí do nevyhnutného stretu. Netreba však čakať nejaké brutálne inferno, aj keď pár kvalitných zabití sa objaví, film sa takmer do konca drží vo svojich nastavených mantineloch znepokojivého psycha. ()

J.Mayen

Spíše podprůměrná podívaná o nevítanem hostovi, který se v cizím domě prohání jak se mu zlíbí. vždy mě fascinovalo jak jsou ty vzduchovové šachty v domech obrovské, že se do nich umístí teměř 2 m chlap a s jakou lehkostí a svižností se tam navíc pohybuje. ty dvě hvězdy za celkem ucházející gore. ()