The Sadist

Akční / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 75 min

Študent Jack Bird (Tom Savini), ktorý práve ušiel z neďalekého ústavu. Vojnový veterán postihnutý vážnou psychickou poruchou sa práve rozhodol, že sa v lese trochu zabaví... (beso74)

George Stobbart

Nevýrazná nezávislácka vyvražďovačka o výletníkoch, čo sa v lesoch stretnú s narušeným vraždiacim veteránom. Z veľkej časti iba ošúchaná, hororovo nepríliš funkčná nuda, zaujímavá len Tomom Savinim v úlohe hlavného záporáka a názvom, ktorý evokuje, že by mohlo ísť (ale nejde) o remake rovnomennej malej kultovky z r. 1963. Pozrieť sa to dá a Savini je stále klasa, no ako to už v takýchto levnotách býva, moc ho tam nakoniec ani nebolo. ()

Marceloo

Z miestnej kliniky pre psychicky narušených pacientov unikne sadistický vrah. V tom čase sa do lesa vydáva na lov mladý chlapec so svojim strýkom a taktiež partia kamarátov, ktorí sem prišli za turistikou. Zatial ešte nevedia, že okrem krásnej prírody ich tu čaká menšie prekvapenie. - Celkom príjemný horor, u ktorého som občas rozmýšlal aj nad tromi *, ale nakoniec to až tak dobre nedopadlo. Tom Savini zahral úlohu vraha celkom presvedčivo, ale kvôli slabšiemu scenáru nedostal vela priestoru na to, aby sa poriadne ukázal. V tomto horore sa mi velmi páčila hudba a väčšina soundtrackov bola dobre zvolená. Postavy boli príjemné a dalo sa na nich pozerať. Niektoré krvavé scény boli na takýto nízkorozpočtový horor tiež velmi dobré. Výhodou je aj krátka stopáž, takže aj keď sa chvílkami vytratí tempo, nie je to až tak poznať. + herec z Dawn of The Dead ()

Dellamorte

Netuším a ani nexcem vedieť, kde pozbieral Savini odvahu zúčastniť sa tohto školáckeho prístupu k žánru. Jeho obětavost v tomto případě neznala hranic a prijal málem " luxususní roli " do svojho konce z Creepshow 2 .To hororové kempování a žvásty kolem ničeho ma už proste nebavia. Nejaký ten Kippovaný Džeremiaaach byl možná studentem v Pensylvánii na Saviniho FX akadémii, tohle však nevyšlo. Bodík za dobré časy. ()

beso74 odpad!

Film (ak sa tak tomu dá povedať) natočený bez peňazí, čo je pri horore vcelku bežná záležitosť, s ikonou v podaní Toma Saviniho (s čím sa príliš veľa filmov už pochváliť nemôže), ale predovšetkým bez nápadu, bez scénara a so strihačom, ktorý sa rozhodol, že všetky nedostatky filmu svojim talentom ešte zvýrazní. Tom Savini vystrojený ako Rambo zbesilo gúľa očami a vydáva zvuky podobné smiechu hyeny, prechádza sa lesom a len tak mimochodom, keď sa nudí, niečo zamorduje, nepohrdne ničím, keď niet do čoho (vidly) pichnúť, aj prasiatko je dobré. Keď nastane konflikt s náhodnými návštevníkmi lesa, naplno sa obnaží neschopnosť tvorcov vzbudiť aspoň vzdialené zdanie reality. Tie súboje si treba jednoducho pozrieť, mexické či kolumbíjske telenovely majú oproti tomuto špičkových bojových choreografov. Jediné, čo tu možno pochváliť, je potvrdenie pravidla, že keď dá štvorica chlapov do rúk blondínky mapu a spoľahne sa na jej navigátorské schopnosti, nič dobré to neveští... ()

• Pôvodne bol pre film vybraný názov Swine, filmári sa však rozhodli, že vzhľadom k charakteru postavy Toma Saviniho bude názov The Sadist oveľa výstižnejší. (beso74)
  • Natáčanie filmu bolo zvládnuté za necelé 3 týždne. (beso74)
  • Film bol celý natočený v Connecticute, predovšetkým v City of Waterbury, Towns of Middlebury a Watertowne, a taktiež v štvrti Naugatuck. (beso74)