Mary's Land

• Slovensko Máriina krajina
Španělsko, 2013, 116 min

Tajný agent prijíma novú úlohu – zistiť čo sa skrýva za nepochopiteľným kultom kresťanov. Prijíma identitu diablovho advokáta a vydáva sa na cestu po svete, aby zistil dôvod konania nasledovníkov náboženského kultu. Sú to fanatici alebo podvodníci? A čo ak majú pravdu? Agent robí rozhovory s konvertitmi, ktorí zanechali hriešny život a obrátili sa na cestu spásy a výsledky reportuje šéfke do centrály. (muti)

brumbrum

Krasny film :-)! Povazovany za krestansky film desatrocia. Zial, vo vacsine Europy bojkotovany a neprelozeny.. V nemecky hovoriacich krajinach sa medzicasom da - no len na zaklade potrebnej petici - docielit premietanie v tom-ktorom kine. Ale inak bez sance. Manuel Cotelo tento raz natocil fiktivny pribeh okolo, v podstate, dokumentu: cestuje interview-ovat skutocnych svedkov, ktori sa obratili z totalnych ateistov a ignorantov, ku viere, k Bohu. Cize velmi autenticke, kedze su to rozhovory a svedectva skutocnych a este zijucich svedkov, od chudakov z ulice, az po uspesnych podnikatelov. V nasich koncinach sa film oznacuje ako 'Mariina krajina', kedze nesie posolstva a svedectva z Medjugorie. "Diablov agent", ktoreho Cotelo hra, je titul pouzivany pre cloveka, ktory sa snazi vyvratit napr. svatorecenie - cize ma za ulohu zohnat, preco je nieco podfuk. 5* za svedecke vypovede a napadite spracovanie. ()

brasek

Samotný príbeh o tajnom agentovi nudí a je veľmi nezáživný, ale obsahuje pár zábavných momentov. Jednotlivé kresťanské pohľady na svet sú však zobrazené famózne. ()

muti

Veľmi pekný dokument o konvertitoch z rôznych častí sveta. Všetky príbehy a svedectvá ukazujú na jedno miesto na zemi - Medugorje. ()