Naturopolis

• Francie Naturopolis
všechny plakáty
TV spot 1

Nová éra je zde: vítejte v Planet City. Konec roku 2008 znamenal významný mezník pro historii lidstva - v současnosti žijeme převážně ve městech. Každá moderní metropole musí zodpovědět základní otázku: jak může příroda hrát ústřední roli v jejich rozvoji, jak z ekologického, tak udržitelného hlediska, a jak umožní lidem žít v souladu s přírodou, stejně jako v ekosystému? New York, Tokio, Rio de Janeiro a Paříž jsou průkopníky. Každé město je obrovskou laboratoří, experimentující a rozvíjející městskou ekologii, v souladu s jejich vlastní historií. Prostřednictvím svých výzkumů se s těmito významnými technologickými a architektonickými výzvami utkávají vědci, umělci, architekti a biologové. Jejich cílem je dosáhnout souladu mezi městem a přírodou a pracovat na rozvíjení technologií pro budoucí svět. (oficiální text distributora)

TV spot 1

agassi68

Tokio vyrástlo do betónovej džungle, ktorá už presiahla hranicu znesiteľnosti. Klasicky sa hľadá inšpirácia v minulosti a vzorom sa stal predchodca Tokia - Edo. Návrat k prírode je nevyhnutný, ak máme mať aspoň akú takú šancu na prežitie. Nádherné záhrady na strechách, lesné oblasti v centre, či špeciálne nenáročné pestovanie zeleniny v panelákoch. Kedy sa podobné projekty začnú uskutočňovať u nás si nedovolím predpovedať.. ()