The Greater Good

všechny plakáty

Marek1991

Dáte zaočkovať, môže vaše dieťa zomrieť alebo sa stať postihnutým, nedáte zaočkovať, môže vaše dieťa zomrieť alebo sa stať postihnutým. Tak vlastne slobodná voľba by mala byť určujúci faktor, no je tu ešte jedna vec a tou sú epidémie, ktoré postihujú populáciu často plošne a preto sa plošne aj povinne očkuje, no aj tu to závisí od mnohých faktorov, prostredia, typu ochorenia a podobne. Zoberme si, že by sa mnohí ľudia prestali očkovať a iní by sa zaočkovali a vypukla by predsa epidémia, tak by vlastne nemuseli ochorieť tí zaočkovaní a tí ostatní by na to doplatili, aj keď aj tu by sa asi našli výnimky, čo by ochoreli z tých zaočkovaných. Takže predsa slobodu a celé to prenechať na zodpovednosť rodičov? Viete a teraz čo? Ako predísť epidémiám? Čo ak by tá prevencia nestačila, čo ak by aj napriek individualistickému prístupu, to nejakí spustili, vedeli by sme narýchlo zareagovať bez strát ľudských životov? Máme vôbec dnes takú informovanosť, aby sa mohli ľudia slobodne rozhodnúť, sú všetci rodičia, čo by o tom uvažovali toho schopní, najmä v takých časoch, v akých žijeme, keď nie je čas si všetko naštudovať, k všetkému sa nie je možné dostať? Ako v dnešnej dobe utvoriť systém, ktorý by vyhovoval každému na mieru a podľa toho mohli určiť, či zaočkovať alebo nie? No obávam sa, že odporcovia očkovania majú pravdu, no zatiaľ nie sme schopní systém nastaviť tak, aby sme vyhoveli plošne všetkým ľuďom, populácii a trpia tým aj tí informovaní a schopní. Nepochybne biznis a zlé dôvody si udržujú svoje, ale aj tí, čo sú presvedčení, že robia dobre. Kapitalizmus nás v tomto brzdí, nehovoriac o reklame, ktorá to predáva ako nejakú čokoládu. V našej krajine sa lekári snažia pristupovať individualisticky ku každému prípadu, no aj tu ich už začína ovplyvňovať biznis, ktorý ich tlačí, aby očkovali a tak ten individualistický prístup ku každému jedincovi je obtiažny, najmä ak to musíte robiť aj u novorodencov, u ktorých je ten priestor skoro úplne okresaný. Plus biznis, vývoj a všetko možné v dnešnej dobe spôsobuje aj mnohé chyby, ktoré dostávajú aj škodliviny do takých látok, nielen že vám konkrétne niečo nemusí sedieť, ale že to môže byť vyslovene škodlivé a ani tohto sme sa ešte nezbavili a na to v mnohom narážali odporcovia v tomto dokumente. Jednoznačne treba vývoj v tomto posunúť dopredu, aby sa odstránili najprv chyby a potom vynaliezli nové metódy, ktoré by umožnili zároveň zrušiť povinnosť v očkovaní a zároveň umožniť individualistický prístup na čím najvyššej úrovni, lebo je jasné, že čokoľvek plošné v tomto smere bude zabíjať a mrzačiť mnoho jednicov. Obávam sa však, že najprv bude kvôli tým chybám potrebné odstrániť tento kapitalistický systém, ktorý ich svojimi defektmi umožňuje. Viete, ja som vám tu popísal ako to je na pár riadkoch. Dokument vám dal skôr emočnú stránku veci, kde vám ukazujú tú hrôzu, ktorú spôsobujú biznismeni, obhajoba plošného prístupu a ktorý vás príjme k zamysleniu, že s tým treba niečo robiť, že to je realita a ponechať to aj do budúcnosti na nejaké väčšie dobro je skôr zločin, lebo sa tu jedná o ľudské bytosti. Nehovoriac, že sa tu nepreberali ani vyslovene priam biznis a možno aj médiami, či nejak cielene vytvorené kauzy ako takzvaná prasacia chrípka, či čo to bolo pred pár rokmi, že sa tu nepreberala aj obyčajná chrípka, lebo na také veci sa nedávam očkovať ani ja, lebo im skôr neverím a ak sa aj niekedy dám, tak hlboko analyzujem cez alternatívne a viac skryté pohľady. To by vás asi absolútne odradilo od očkovania, no tento dokument je celkom múdro urobený, lebo dáva priestor aj druhej strane, spomína a vyvracia argumenty zástancov plošného očkovania, no to hlavné, odpoveď a takú tú odpoveď čo teraz, to vám nedáva. Pri téme geneticky modifikovaných organizmov máte lepšie alternatívy a východiská, pri nich dokumenty zväčša spĺňajú svoj účel, nemusia byť dokonalé, dajú sa informáciami doplniť, no tu je situácia horšia a preto treba zvažovať a vynájsť sa, lebo zatiaľ je to o väčšom dobre a zatiaľ nech urobíte čokoľvek, nemusíte dostať správne informácie, nemusíte sa rozhodnúť dobre a preto veľmi neverím ani úplným odporcom, aj keď ich chápem, no zaručeným liekom, prevencii, určeniu či áno alebo nie, tomu neverím. Navyše paradoxné je, že okrem štátu sa do toho niekde zapojili aj cirkvi a vyžadovali to pod hrozbou od rodičov a pritom sa také očkovacie látky vyrábali aj z potratených plodov, zrejme o tom cirkvi nevedeli, aspoň dúfam. Viete, svet je podľa mňa brutálne šedý a nie čierny alebo biely a preto treba konať v tom postupe, ktorý som popísal, aby sme straty na ľudských životoch znížili a ak sa bude dať odstránili. () (méně) (více)