J*A*S*M

Solidní atmosférická konverzačka, jež těží hlavně z životných postav. To je u těchto levných nezávisláren to hlavní. Finále působí trochu vykonstruovaně a závěrečná naháněčka mohla být klidně o něco kratší. A podfinancovanost je na filmu taky celkem znát. The Poisoning rozhodně není takovou trefou do černého jako ty opravdu významné micro-budget horory typu Resolution nebo Absentia, za pár dnů si na něj pravděpodobně ani nevzpomenu, ale pro začínajícího režiséra je to příjemný první krok. ()

ricci.s

Presne tak, spomalené, konverzačné, nezávislé. Presne to, čo z celej duše nenávidím :-) Vyše hodiny ma to dopísmena ubíjalo, a až v posledných minútach nastala drobná štipka "action", takže tú jednu červenú kvapku si to odo mňa zaslúži. Začínam rozmýšľať, čo je horšie - moderné slashery, priblblé found footage alebo toto. Kde je nejaký poriadny zvrátený exploitation masaker, prečo na mňa v poslednej dobe tí hororoví režiséri zvysoka serú? Ach jaj. ()

George Stobbart

Chlapík sa so svojim známym vydáva autom na cestu do Los Angeles a neplánovane sa k nim pridá aj jeho starý kamarát. Cestou si však prestávajú rozumieť, na povrch vychádzajú nezhody a nepodarený výlet vrcholí stretom s podivným stopárom. Pomalá, aj keď celkom príjemne natočená a znepokojivým nádychom ovinutá road trip konverzačka, o ktorej som dodnes nič nevedel a podľa názvu + coveru som tipoval nejaký ekologický horor, takže som trochu prekvapený čo sa z toho nakoniec vyvrbilo. Keby som to mal porovnať, resp. priblížiť k podobným, novším žánrovkám, tak by mohlo ísť napr. o kombináciu "The Battery" a "In Fear", aj keď od oboch týchto hororíkov je to celé znateľne slabšie (a nevýraznejšie). Ale komu nevadí pomalšia nezávislácka tvorba; nech kľudne vyskúša, zlé to podľa mňa nebolo. ()