Vyvěste červené lampiony

• Česko

Zavěste červené lucerny

• Čína

Da hong deng long gao gao gua

• Čína

Předloha:

Su Tong (kniha)

Ni Zhen

Fei Zhao, Lun Yang

strašně hezky natočený...ale ten obsah bylo naprostý zlo(25.11.2006)

Film, ve kterém se toho zas tak moc neděje a hlavní náplní je intrikování čtyř manželek jednoho boháče. Děj se po celou dobu odehrává jen za zdmi domu a hodně času zabere sledování masáže nohou některé z manželek, se kterou si chce manžel v noci užít. Předpokládám, že jste z toho pochopili, že moc vzrušení vás u toho nečeká a já bych tohle opravdu doporučil jen sklaním fanouškům, kteří nevyhlédávají tuctové snímky, ale originální pojetí.(28.6.2012)

Narozdíl od nejnovějšího filmu Zhang Yimoua, Hrdiny, je Raise the Red Lantern velmi komorní, jednoduchý, nepřeplácaný... Nemyslím tím jen absenci trikových a efektních scén, ale především to, že i záběry na zasněžené střechy působí ne epicky a monumentálně, jako spíš melancholicky a zasněně... Nemluvě o hereckých projevech, resp. postavách, ději, kdy vše plyne až na výjimky poklidně... ale o to více působivý je závěr filmu.(5.8.2004)

..minimalisticke, staticke, ladove, klaustrofobicke..jednoducho pomaly sa zarezavajuca britva vo svetle cevnych lampionov..(10.8.2007)

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film. . . . . . Zlatý Lev - výběr(28.6.2004)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Sua Tonga. (Hans.)

• - Film byl krátce po natočení v Číně zakázán. (Terva)