Vyvěste červené lampiony

• Česko

Zavěste červené lucerny

• Čína

Da hong deng long gao gao gua

• Čína

Předloha:

Su Tong (kniha)

Ni Zhen

Fei Zhao, Lun Yang

..minimalisticke, staticke, ladove, klaustrofobicke..jednoducho pomaly sa zarezavajuca britva vo svetle cevnych lampionov..(10.8.2007)

• RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(22.1.2010)

musim povedat, ze tento film vo mne vyvolaval asi take pocity, ako ma samotna hrdinka. to jest zo zaciatku zvedavost, ktora neskor prechadza do obrovskej znudenosti a sklamania z vecne sa opakujuceho kolobehu zivota. mam rad zhangovu tvorbu, ale v porovnani s inymi kuskami z jeho filmografie, ktore som mal moznost zatial vidiet je prave tento tym najslabsim. 60%(17.10.2007)

Ženské intriky pod mužskou nadvládou a v naprosté izolaci. Exotické, jak jen to jde. Vizuálně maximálně podmanivé. Je to v podstatě sázka na jistotu, ale proč ne...(6.4.2012)

Zhang Yimou je výjimečný vypravěč. Celkem banální příběh odehrávající se na minimálním prostoru dokázal ve dvou hodinovém představení rozehrát tak neskutečně, že se tomu ani nedá věřit. Sice doposud znám spíše ty akčnější Zhangovi filmy, ale něco mi říká, že jeho prvotiny, které jsou více dramatické a skoro až psychologické, se mi budou líbit více. a Gong Li je fakt KOST! A to tehdy i dnes!(12.9.2014)

• - Film byl krátce po natočení v Číně zakázán. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Sua Tonga. (Hans.)