Vyvěste červené lampiony

• Česko

Zavěste červené lucerny

• Čína

Da hong deng long gao gao gua

• Čína

Předloha:

Su Tong (kniha)

Ni Zhen

Fei Zhao, Lun Yang

Film, ve kterém se toho zas tak moc neděje a hlavní náplní je intrikování čtyř manželek jednoho boháče. Děj se po celou dobu odehrává jen za zdmi domu a hodně času zabere sledování masáže nohou některé z manželek, se kterou si chce manžel v noci užít. Předpokládám, že jste z toho pochopili, že moc vzrušení vás u toho nečeká a já bych tohle opravdu doporučil jen sklaním fanouškům, kteří nevyhlédávají tuctové snímky, ale originální pojetí.(28.6.2012)

strašně hezky natočený...ale ten obsah bylo naprostý zlo(25.11.2006)

Zajímavý film založený výhradně na charakteru několika hlavních postav a jejich interakcích. Přece jenom mi to ale přišlo trochu zdlouhavé a nudné a navíc k žádné postav jsem necítil ať už kladné, nebo záporné emoce. Hudba příšerná. 50 %(7.2.2014)

Bezvýhradně výjimečné ve vizuálu i ve vyprávění a s neuvěřitelnou psychologickou sílou. Vypisovat další superlativy by bylo nekonečné a stejně nedostačující. Raise the Red Lantern se musí vidět, ponořit se do té jedinečné atmosféry, nechat ji na sebe působit a ten pocit si naplno užít. Co nejdéle. Protože takovýchto filmů se točí zatraceně málo.(20.4.2011)

Čínská "lepší" domácnost a pohled do jejího zákulisí. 100%(15.7.2012)