Novoroční ekumenická slavnost ve znamení Taizé

(pořad)
všechny plakáty
? %
Publicistický
Česko, 2015, 60 min

Přímý přenos z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, kde se ke společným modlitbám za zdar budoucího roku sejdou účastníci evropského setkání mladých Taizé, nejvyšší představitelé křesťanských církví a lidé dobré vůle. Stalo se už tradicí, že k novoročnímu bilancování a výhledům do budoucnosti patří setkání zástupců křesťanských církví se všemi, kterým není lhostejný duchovní stav společnosti. Letošní Novoroční ekumenické slavnosti, která se bude konat v katedrále sv Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, se zúčastní i mladí lidé z mnoha zemí světa, kteří se hlásí ke spiritualitě komunity Taizé. Na pozvání Ekumenické rady církví v ČR a České biskupské konference se na konci prosince do Prahy vypraví desetitisíce mladých lidí, aby se zúčastnili dalšího zastavení na „pouti důvěry na zemi", aby se modlili zpěvem i v tichu a aby se setkali a sdíleli s těmi, kteří se v životě snaží uskutečňovat evangelium. Tuto mezinárodní ekumenickou komunitu založil ve francouzské vesničce Taizé roku 1940 bratr Roger. Dnes ji tvoří více než sto bratří z různých křesťanských církví. Během roku navštíví Taizé tisíce mladých lidí z různých zemí. Přijíždějí, aby se společně modlili a rozjímali, zažili společenství se všemi, kdo hledají smysl svého života. Bratři z Taizé navštěvují lidi v Africe, Severní i Jižní Americe, Asii a Evropě a organizují malá i velká setkání, která jsou součástí „pouti důvěry na zemi". Od 29. prosince 2014 do 1. ledna 2015 se koná toto setkání v Praze. V pražské katedrále mladým i všem zúčastněným požehnají na cestu životem nejvyšší představitelé všech křesťanských církví působících v naší zemi. (Česká televize)

Filmotéka

Uživatel Formát Jazyky Přidáno Pozn.
Sika DVD
02.01.2015