Politická situace ve Fillory se vyostřuje; Julia se snaží o nápravu. (SkyShowtime)

Tom10000

12. a předposlední díl 3.série. Penny ze světa dvacet tři se dostane do naší časové smyčky. Kadey je velmi zklamaná, když nakonec zjistí, že to není její Penny. Alice dostane pobídku od vedoucí knihovnice, aby sebrala s pomocí mocného přístroje Julii magii i za cenu živtoa. Samotná dívka obdarovaná božskou mocí začne cítit starosti ostatních. Ve Filorii se konají volby. Elliot a současný král jsou kandidátmi, ovšem díky laskavosti ve zvířecím baru, kde se Elliot, Fen a ona setkali s Frayou, kde Elliot dal požehnání váženému medvědovi, ale především díky veliké šlechetnosti od Margo a skutečnosti, že zvířat je ve Filorii mnohem víc, právě ona vyhrála a stala se jedinou královnou Filorie. Od Královny víl získali díky splněním podmínek poslední klíč a sama nová královna vílí oko, díky němuž vidí mnohem více barev a vjemů. Alice nakonec dá Quentinovi sifon. Ten se rozloučí s otcem. Poslední kapitola začíná. 95 procent. ()