silentname

"When The Fever Breaks" si v realite nezaslúži iné hodnotenie, než "F". Celkom otvorene hovorím, že to je finálny verdikt pre tento film. Taký si zaslúži a taká je skutočnosť. No rozhodol som sa filmu z pár dôvodov udeliť milosť. A myslím to vážne, je ich len pár. Skrz všetky tie nepresvedčivé herecké výkony som vnútorne zhodnotil, že vzťah matky a dcéry v tomto filme je spracovaný celkom dobre. Boli tam momentky, kde som im celkom veril. A potom poviem pravdu, film má na konci ešte jeden celkom dobrý zvrat, ktorý ma príjemne a v dobrom prekvapil. A nemyslím to ironicky. Úprimne som mal pocit, že to bol dosť dobrý nápad len v skutočne hroznom filme. Možno by som mohol ešte povedať, že ani námet na film nie je najhorší. Očividne hral film so svojimi príšernými kartami a snažil sa z toho spraviť čo najviac. Možno. Mám pocit, že to celé začalo ako nápad na film, ktorý by teoreticky mohol fungovať. No s týmito kartami sa to odohrať proste nedalo. Čo je na filme najhoršie? Všetko. Chabé herecké výkony, ktoré miestami pripomínajú lacné a zle spracované divadlo. Akčné scénky, kde každá sekvencia je prestrihnutá čiernou, nakoľko sa reálne nič nedialo a film nám ani nič neukáže. Najhoršie scénky útoku zombies čo som videl za celý svoj život. A nielen medzi zombies. Je to proste postrihané cez čierne miesta, že dokopy nič nie je vidno. Ak ste si mysleli, že najhorší režisér akcie je Olivier Megaton, tak toto vás skutočne ohromí. Kamera je hrozná, postavy majú v niektorých záberoch ustrihnuté hlavy, je to zle nasnímané, efekty sú lacné, dialógom miestami chýba nejaká reálna chuť a atmosféra a postavy jednajú miestami absolútne tragicky. Okrem toho aj ten make-up na zombies je tragédia. Čo viac dodať? Film si zasluhuje odpad a môj najnižší rating. No nemám pocit, že by to nemalo ani len kúsok potenciálu a nakoľko Tymaine Clay nie je žiadny veľký filmový tvorca a robil na tom s absolútne minimálnym budgetom, tak sa nad ním zľutujem a rating mu o jeden stupeň zvýšim. Ale dá sa to reálne vôbec považovať za nejaké víťazstvo? Hodnotenie: D- ()