Bormann - Hitlerova pravá ruka

(TV film)
  • Česko Hitlerův vyjednavač (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2001, 49 min

Režie:

Marion Milne

Scénář:

Marion Milne

Michael Kitchen (vypravěč), Martin Bormann (a.z.)

Dokument o mužovi, o ktorom sa hovorilo, že dokáže pre Hitlera zariadiť hocičo. O mužovi, ktorý sa mal stať jeho nástupcom, no sprvoti sa musel do jeho blízkosti prepracovávať. V diele môžeme počuť aj jeho najstaršieho syna, či iných ľudí, ktorí ho poznali, a zistiť tak, kto vlastne bol tento vysokopostavený byrokrat. (Marek1991)

Marek1991

Dokumentov o Hilterovi a jeho okolí som už videl množstvo, no väčšina vecí v nich sú pre mňa menej dôležité fakty. Tu som si myslel, že sa dozviem nejaké detaily, čo a ako Bormann robil, ale skôr som sa dozvedel také tie povrchné a skôr verejne známe informácie, ktoré však boli dobre zosumarizované. ()

Volodimir2

Hitlerov nástupca, Martin Bormann, bol jedným z najsilnejších mužov Tretej ríše. Dokument vysvetľuje, ako Bormannn vystúpal po rebríčku a spôsob, ako získal Hitlerovu dôveru, keď nakoniec on kontroloval prístup k Hitlerovi a riadil jeho politické a súkromné záležitosti. Vysvetľuje aj jeho smrť, ale aj obvinenie zo špionáže v prospech Sovietskeho zväzu. Bormanovo telo bolo nájdené v roku 1972 v Berlíne a na základe testov DNA spoľahlivo bolo identifikované v roku 1990. ()