Speed Sisters

Dokumentární

Palestina / USA / Katar / Velká Británie / Dánsko / Kanada, 2015, 80 min

Amber Fares

Amber Fares

Predsa sa to dá. Aj v zarytom arabskom svete v Palestíne a v konzervativnej rodine môžu ženy chodiť po uliciach prostovlasé a venovať sa čisto mužskému športu. Súťažia v mužských súťažiach, pretože sú jediné štyri ženy v arabskom svete venujúce sa súťažnému slalomu. Nikto im v tom ani nebráni, arabskí diváci obdivne pkyvkávajú hlavou a ja tiež. Je celkom zvláštne cestovať na preteky do miest ako Ramaláh, Betlehem alebo Jericho. Dramatické momenty zabezpečia izraelske hliadky, ktoré nemajú problém vypáliť na skupinu žien slzný granát a trafia priamo do chrbta. A tie kontroly, stanovištia, prechody a rozdelená krajina, to je des. Z toho ide z dokumentu nostalgia až smútok, pri všetkom tom optimizme a veselosti. A hlavne, že napriek intrigám zvíťazí ten lepší. Len dúfam, že to všetko nebola iba propaganda, snáď nás všetky tie zúčastnené krajiny nechceli napáliť. –––– Média mám neustále v patách. Protože vím, jak s nimi mluvit, a jsem krásná a atraktivní.(17.3.2017)

Fakt zajímavý, hlavně těma reáliema a kontrastama, ale přeci jen moc dlouhý. Každopádně, nemá ta Marah český předky? Přece jenom Zahalka...(13.3.2017)

• agassi68

Dlhé, nudné vykalkulované. Radšej mali natočiť o skutočnom živote v Palestíne. Ale to by sa nemuselo hodiť do krámu..(13.3.2017)

• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: český název Speed Sisters aneb Palestinky za volantem.(16.3.2017)