Vánoce s Jožkou Černým

(koncert)
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Česko, 2001, 44 min

Setkání legendárního lidového zpěváka s nejznámějšími písničkami a koledami. V pražské Lucerně spoluúčinkují: K. Černá, V. Račický, F. Fatěna, Cimbálová muzika Grácia, Dětský sbor Břeclavánek a další. Jožka Černý je jedním z nejznámějších moravských zpěváků a je označován za krále lidových písní. Na přelomu tisíciletí se představil s Cimbálovou muzikou Grácia, Dětským sborem Břeclavánek a dalšími sólisty na vánočním koncertu v pražské Lucerně v repertoáru moravských písní a tradičních lidových koled. Nescházely Když jsem šel z Hradišťa, Nesem vám noviny, Štědrej večer nastal, Narodila se Kristus Pán a S pánem bohem idem od Vás. Jožka Černý zpívá již od svých čtyř let. Tehdy byl v roce 1946 vybrán, aby zazpíval prezidentu Edvardu Benešovi, který se vracel z exilu a navštívil Hodonín, rodiště T. G. Masaryka. Za svoje vpravdě lidové umění byl Jožka Černý oceněn Zlatou deskou Supraphonu. (Česká televize)

otík

Nic jiného, než že Jožka Černý a ještě pár hostů (Karel Vágner, Vojta Račický, František Fatěna, Anna Zlomková, Marie Salajková, Květa Černá, Dětský sbor Břeclavánek) zpívají na pódiu pražské Lucerny. Hned od prvních minut je cítit, že Jožka se svými písnička sem prostě nepatří a že má být někde ve vinném sklepě. Moderace v tomto koncertu neexistuje, těch pár hostů jen zpívá, Jožka nemluví. K poslechu hraje Cimbálová muzika Gracia Martina Jakubíčka. ()