Mozart v Praze

(TV film)
  • Velká Británie Mozart in Prague: Rolando Villazon on Don Giovanni
Dokumentární / Hudební
Velká Británie / Česko, 2014, 52 min

Rolando Villazón jde v mezinárodním koprodukčním dokumentu po stopách premiéry opery oper Don Giovanni. Světová operní hvězda Rolando Villazón zjišťuje, jak asi vypadala premiéra opery oper – Don Giovanni. Chce přímo na místě pochopit všechny okolnosti vzniku tohoto mimořádného díla a také i to, jak vlastně tehdejší premiéra v Praze mohla znít a vypadat. Jak zněly tehdejší nástroje, jaké byly kulisy, osvětlení, kostýmy, herecká gesta, ale i třeba scénické efekty? A chce přijít i na to, jak byla opera publikem přijata a v čem je dodnes její výjimečnost. (Česká televize)

Víteček

Dobrý dokument. Po informativní stránce ne až tak obsahově naplněný, jak by mohl být, ale Villazón si to očividně užíval a to pomohlo, aby z toho byla kvalitní podívaná. Jen moc nechápu, proč protagonista mluvil částečně anglicky a částečně německy. Ale nemohu říct, že by mě to nějak zvlášť iritovalo. ()

Brtniik

Připomenout Wolfíka je jistě zajímavý a záslužný počin, ale fakt bych uvítal dabing (anebo alespoň CZ komentář) protože průvodce není zas až tak VIP, abychom se museli rajcovat jeho hlasem a rozptylovat se louskáním (mnohdy neviditelných) titulků. Škoda, že ČT je tak lenošná, anebo světová? ()