Shan Dong da jie

• Tchaj-wan 山東大姐 (více)

Epistemolog

V roce 1972 natočilo studio Shaw Brothers peckovačku Boxer from Shantung (1972) s copkatým Kuan Tai Chenem, kterého proslavila scéna, kdy se sekyrama v těle vyřídí celý gang. Překvapivý úspěch snímku nechal vzniknout povedené průvary Rebel Boxer (1972) s Wangem Yu, či Queen Boxer (1972) s krásnou Judy Lee, ale i jiné topůrkové druhořadosti. V té době vznikla i tato raritka, kdy byla do příběhu vsazena sestra zesnulého hrdiny Ma Yunga, kterou ztvárnila šikovná běhna Wang Ping. Společným tématem je tedy hrdina umírající ve slavné bitvě proti nemilosrdnému Gangu Seker a jeho pomstychtivá sestra. Povinnost pro tvrdé jádro kung-fu fandů, ostatní klepeta pryč. V mých očích se však na rok vydání tajvanští stuntmani opravdu vytáhli. Bitky jsou koukatelné a líbil se mi i motiv sekyry na tričkách oného gangu. Žádaný akrobat Jack Long má jednu z prvních větších rolí. Objeví se v závěru, vyjímečně jako samuraj a ikdyž nepromluví s katanou to zatraceně umí. Nebezpečný kaskadér Blacky Ko se mihne v gangu seker a v této verzi je Sun Yueh zrádcem. ()